Stopercentný úspech pred porotou v Kalifornii

03.09.2020

Kedy: leto 2020

VIRTUAL 2020 WORLD CHAMPIONSHIPS OF PERFORMING ARTS 

Každý rok v lete vábi Hollywood tanečníkov, spevákov, hercov, inštrumentálnych, variétnych umelcov, modelov na obrovské podujatie WORLD CHAMPIONSHIPS PERFORMING ARTS. Účasti vo svetovom finále predchádzajú národné kolá, ktoré organizujú ambasádori jednotlivých krajín. Slovensko zastupuje WCOPA Czech. V odbornej porote sú akademici umeleckých škôl, producenti svetových štúdií. Účasť v súťaži je aj akousi bránou pre svetové príležitosti - spolupráce so štúdiami, štipendiá na umelecké školy. 

Tento rok prebehli majstrovstvá vo virtuálnej podobe. Účastníci 72 krajín z celého sveta poslali do súťaže podľa deklarovaných informácií 2500 čísel! Každú krajinu reprezentujú tzv.  Worldstars. Slovensko reprezentovala MÚZA Bratislava! 

S číslami:

JUNIOR
vocal - Chloe J. K. Tavares
solo dance - Ema Mazanová, Tatiana Gašparovičová, Linda Porkertová  
duo dance - Ema Mazanová, Michaela Georgalakis
small team dance - Ema Mazanová, Michaela Georgalakis, Tatiana Gašparovičová, Linda Porkertová

MÚZA Bratislava je SEMIFINALISTOM WCOPA 2020 - tento doklad je oficiálnym dokumentom, ktorý môžu vkladať do svojich portfólií len semifinalisti súťaže:

Prvé výsledky priniesli listinu SEMIFINALISTOV - čísel s najvyšším bodovým skóre. Na listine sme našli aj tri naše!!! Solo dance Ema Mazanová, duo dance - Ema Mazanová, Michaela Georgalakis, small team dance - Ema Mazanová, Michaela Georgalakis, Tatiana Gašparovičová, Linda Porkertová. Vo finálovom kole, prehliadke TROCH najčísel z celého sveta za JUNIOROV a troch za SENIOROV sme už neúčinkovali. Z celého srdca však blahoželáme českému tímu Radost&Impuls Bohumín, ktorý sa stali pre kategóriu junior Grand Champion of the World Virtual WCOPA 2020, nominovali sa tak na WCOPA 2021, vyhrali štartovné pre celú skupinu. V USA preberanú trofej za tento rok, budú hlavnými hosťami na WCOPA 2021 a v Disneyland California. 

Nočné hodiny 1. augusta 2020 boli pre nás nespútanou dávkou emócií - vo výsledkovej listine celej súťaže sme postupne našli všetky naše čísla! 

SRDEČNE BLAHOŽELÁME DIEVČATÁM za medailové umiestnenia

vocal - Chloe J. K. Tavares - BRONZ
solo dance - Tatiana Gašparovičová - BRONZ
solo dance - Linda Porkertová - BRONZ 
small team dance - Ema Mazanová, Michaela Georgalakis, Tatiana Gašparovičová, Linda Porkertová - BRONZ

duo dance - Ema Mazanová, Michaela Georgalakis - SILVER
solo dance - Ema Mazanová - SILVER

Úplne každá slečna MÚZY Bratislava v tejto chvíli čaká na svoju medailu - svoje medaile z Ameriky.  V októbri by mal "zazvoniť poštár" :)   

Ďakujeme WCOPA za skúsenosti, nadšenie, možnosti byť úspešnejší. Každé povzbudenie posúva ďalej. Viacnásobné medailové povzbudenie ponúka nával energie, chuť prekonávať prekážky a utekať cestou dopredu. Viacnásobné medailové povzbudenie za všetky naše súťažné čísla rozpráva o tom, že MÚZA Bratislava má svoj význam.